Acasă » Știri » S-a întâmplat la Ploieşti! Echipajul ambulanţei atacat de câinele victimei! Ambulanţierul e muşcat de tot corpul!

S-a întâmplat la Ploieşti! Echipajul ambulanţei atacat de câinele victimei! Ambulanţierul e muşcat de tot corpul!

De: Cancan 21/11/2017 | 21:57
S-a întâmplat la Ploieşti! Echipajul ambulanţei atacat de câinele victimei! Ambulanţierul e muşcat de tot corpul!

O intervenţie de urgenţă a ambulanţei din Ploieşti s-a lăsat cu...muşcături pentru şoferul ambulanţei. Ambulanţierul a fost atacat chiar de câinele pacientei pe care voia să o salveze şi este muşcat de aproape tot corpul!

O familie din Ploieşti a chemat marţi, Ambulanţa, şi nu şi-au dat seama când echipa de urgenţă a intrat în curte că ciobănescul care asigura paza casei nu era legat. Câinele a atacat pe la spate iar ambulanţierul i-a căzut victimă, alegându-se cu multiple muşcături.

A fost o solicitare pentru o femeie de 65 ani cu diabet zaharat dezechilibrat. Ambulanţierul a fost muşcat de câinele de talie mare al familiei. Colegul nostru prezintă traumatism cranian minor, multiple escoriaţii la nivelul feţei, plagă muşcată mâna stângă, multiple plăgi muşcate la nivelul membrelor inferioare”, a declarat George Duţă, purtătorul de cuvânt al Serviciului Judeţean de Ambulanţă (SAJ) Prahova.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Tags: