Acasă » Știri » Știri externe » Se intampla si la case mai mari. Viata socanta a oamenilor-cartita din SUA: vagabonzii au construit un adevarat ORAS SUBTERAN

Se intampla si la case mai mari. Viata socanta a oamenilor-cartita din SUA: vagabonzii au construit un adevarat ORAS SUBTERAN

De: Cancan 09/04/2013 | 20:01
Se intampla si la case mai mari. Viata socanta a oamenilor-cartita din SUA: vagabonzii au construit un adevarat ORAS SUBTERAN

Sub strazile din Kansas City, SUA, exista un adevarat oras subteran.

In tuneluri care se intind pe kilometri intregi, vagabonzii americani, la fel ca si cei din Gara de Nord, au construit o lume ascunsa de privirile curiosilor, care functioneaza dupa reguli numai de ei stiute.

Tunelurile au fost descoperite de politistii americani, care le-au evacuat.

Oras subteran - 3

Oamenii cartita traiau in mizerie, prin munti de gunoaie si scutece murdare, scrie DailyMail.

Politistii au ajuns la ascunzatorile secrete ale vagabonzilor, dupa un val de infractiuni.

Oras subteran - 1

Unele tuneluri coborau chiar si pana la 8 metri adancime.

Autoritatile americane nu au reusit inca sa isi explice cum au reusit oamenii strazii sa sape atat de mult sub pamant.

Oras subteran - 2

Intrarile au fost sigilate vinerea trecuta, dupa o ultima razie a politiei din Kansas City.

R.N.

Sursa foto: DailyMail

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video