Acasă » Știri » Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Cincinnati!

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Cincinnati!

De: Cancan 18/08/2018 | 09:32
Simona Halep  s-a calificat în semifinalele turneului de la Cincinnati!
Liderul WTA s-a calificat în semifinalele turneului de la Cincinnati

Simona Halep, s-a calificat în semifinalele turneului de la Cincinnati, vineri noapte, după ce a învins-o în sferturile de finală pe Lesia Tsurenko, locul 44 WTA, cu scorul de 6-4, 6-1. În penultimul act o va întâlni pe învingătoarea dintre Madison Keys și Arina Sabalenka.(CITEȘTE ȘI: FILMĂRI-BOMBĂ CU DOI FOTBALIȘTI DIN LIGA I ÎNTR-O CAMERĂ DE LA INTERCONTINENTAL: ”ERAU PRAF, LEȘINAȚI! AU ADORMIT ÎNAINTE SĂ…”)

După 2-0 cu Barty la orele prânzului în Statele Unite, liderul WTA a surclasat-o câteva ore mai târziu pe Tsurenko. Super-Simo a a trecut printr-un moment dificil în primul set, când a fost condusă cu 4-1, dar a reuşit apoi o serie de 10 game-uri la rând. Sportiva din Constanța a ajuns, aşadar, din nou în semifinale şi este la doi paşi de o dublă istorică, Montreal – Cincinnati. Deocamdată ea a adunat opt victorii la rând în numai nouă zile, fiind o adevărată maratonistă. Simona Halep a mai fost semifinalistă la Cincinnati în 2016 şi finalistă în 2015 şi în 2017.(NU RATA, AICI: COSTEL ENACHE: „ARBITRII SUNT SINGURA CATEGORIE DIN FOTBALUL ROMÂNESC CARE NU RECUNOSC ATUNCI CÂND GREȘESC!”)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Tags: