Acasă » Știri » Sport » Tenis – Jacqueline Cristian, eșec în semifinalele turneului WTA de la Nur-Sultan din Kazakhstan!

Tenis – Jacqueline Cristian, eșec în semifinalele turneului WTA de la Nur-Sultan din Kazakhstan!

De: Sabin Pirvan 01/10/2021 | 23:08
Tenis - Jacqueline Cristian, eșec în semifinalele turneului WTA de la Nur-Sultan din Kazakhstan!
Tenis

Tenis – În cursul acestei zilei, reprezentanta României în cadrul semifinalelor turneului de la Nur-Sultan din Kazakhstan, Jaqueline Cristian, a fost învinsă de către belgianca Alison Van Uytvanck.

Jackeline Cristian, eșec împotriva lui Alisson Van Uytvanck

Înfrângerea, ținând cont de poziționarea celor două în clasamentul mondial (126 vs 89) este una logică, Van Uytvanck fiind jucătoarea mai bună. Cu toate acestea, performanța reușită de „Jackie”  este una excelentă! Aceasta s-a aflat pentru prima dată în penultimul act al unei întreceri de o asemenea anvergură.

Drept răsplată, pentru reușita din Kazakhstan, favorita noastră va urca de pe locul 126 până pe locul 111 în ierarhia mondială gratie celor 110 puncte primite.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video