Acasă » Știri » Tragedie în fotbalul mondial: 10 jucătorii au ars de vii! Dormeau în baza de cantonament

Tragedie în fotbalul mondial: 10 jucătorii au ars de vii! Dormeau în baza de cantonament

De: Cristian Blanuta 08/02/2019 | 12:55
Tragedie în fotbalul mondial: 10 jucătorii au ars de vii! Dormeau în baza de cantonament

10 jucători de fotbal cu vârste cuprinse între 14 și 17 ani și-au pierdut viața într-un incendiu izbucnit la baza de antrenament a celebrei echipe braziliene Flamengo, iar alți trei se află în stare gravă. ”Cel mai probabil, dormeau, de aceea e foarte posibil să apară și alte victime”, au declarat pompierii

Cel puțin 10 copii au decedat, iar alți trei se află în stare gravă, după ce un incendiu a izbucnit la baza de antrenament a celor de la Flamengo, în Rio de Janiero. Jucătorii aveau vârste cuprinse între 14 și 17 ani. ”Cel mai probabil, dormeau, de aceea e foarte posibil să apară și alte victime”, au declarat pompierii, potrivit Antena1.

Baza ”El Ninho do Urubu”, una dintre cele mai mari din Brazilia, a fost construită în mai multe etape, între 2014 și 2018. La doar câțiva metri de clădirea care a ars în totalitate se afla un depozit de butelii, dar nu se poate preciza cu exactitate, pentru moment, care este cauza.

 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video