Simona Halep a devenit numărul 1 mondial, după ce a învins-o pe Ostapenko
Simona Halep a devenit numărul 1 mondial, WTA, după ce a învins-o sâmbătă pe Jelena Ostapenko, în semifinalele turneului de la Beijing. A doua zi, Halep avea finala cu jucătorarea din Franţa, Caroline Garcia (15 WTA).
Stere Halep, tatăl Simonei, şi mai mulţi prieteni au urmărit finala la cafeneaua din Constanţa a familiei.
Cei prezenţi s-au manifestat zgomotos la mingile Simonei şi au aplaudat reuşitele. Din păcate, românca a pierdut primul set, iar în al doilea a ajuns în tie-break. Franţuzoaica a fost mai inspirată şi a câştigat, astfel, turneul.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a
limbajului
instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași
comentariu
pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta.
Site-ul
nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru
contribuția
la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.