Acasă » Știri » A murit fostul fotbalist Iosif Kalmar!

A murit fostul fotbalist Iosif Kalmar!

De: Cancan 24/05/2019 | 20:01
A murit fostul fotbalist Iosif Kalmar!

 Fostul fotbalist legendar al Olimpiei Satu Mare s-a stins din viaţă la 72 de ani. “Ciri” cum era cunoscut, a fost jucător al Olimpiei în anii 60 pe vremea când echipa a evoluat în fosta Divizie C.

Kalmar a jucat alături de mari fotbalişti ai României, precum Zoltan Ritli sau Dorel Ardelean. Iosif Kalmar a fost primul antrenor din cariera lui Florin Gardoş, acum la Craiova. Fundaşul central a postat un mesaj de rămas bun pentru Kalmar.

Astăzi am aflat cu tristeţe că s-a stins din viaţă primul meu antrenor, Iosif Kalmar. A fost omul care mi-a călăuzit primii paşi în carieră şi în acelaşi timp o persoană la care am ţinut foarte mult. Odihneşte-te în pace, Dom’ Profesor!„, a scris Florin Gardoş, pe pagina de Facebook.

În ultima vreme, după ce s-a pensionat, a devenit observator în cadrul AJF Satu Mare, ultimul lui meci fiind cel dintre CSM-Olimpia şi Luceafărul Decebal.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Tags: