Acasă » Știri » ANM a făcut anunţul! Când va fi cel mai frig şi când va ninge cel mai mult

ANM a făcut anunţul! Când va fi cel mai frig şi când va ninge cel mai mult

De: Cancan 07/11/2017 | 11:02
ANM a făcut anunţul! Când va fi cel mai frig şi când va ninge cel mai mult

ANM (Administraţia Naţională de Meteorologie) a publicat prognoza pe următoarele luni. Astfel, meteorologii susţin că în luna noiembrie temperaturile vor fi cuprinse în limita specifică acestei perioade, cu o medie multianuala a lunii de 3,8 grade.

Cu toate acestea, se vor înregistra şi temperaturi mai ridicate faţă de normă specifică perioadei, în special în zonele de sud şi vest ale ţării. Va ploua însă mai mult decât de obicei.

În luna decembrie, temperaturile, de asemenea, nu se vor diferenţia prea mult faţă de cele aflate în normele perioadei, de -0,8 grade Celsius. În zonele de centru, est şi sud est va ninge abundent, mai mult decât de obicei, anunţa meteorologii.

Anul 2018 va debuta cu ger şi temperaturi mai scăzute decât media normală perioadei, în nordul şi centrul ţării, în timp ce în celelalte regiuni, se vor înregistra temperaturi normale perioadei.

Ninsori abundente se vor înregistra în centrul şi vestul ţării, în celelalte regiuni precipitaţiile menţinându-se în normalul perioadei.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video