Acasă » Bancuri » Bancul sfârșitului de săptămână | Problemă de matematică

Bancul sfârșitului de săptămână | Problemă de matematică

De: Irina Rasoveanu 21/09/2024 | 16:01
Bancul sfârșitului de săptămână | Problemă de matematică

Dragi cititori, CANCAN.RO vă prezintă bancul sfârșitului de săptămână, menit să vă aducă zâmbetul pe buze. Este o „problemă de matematică”, dar nu o să vă dea bătăi de cap, ci o să stârnească râsete. Spor la citit!

Problemă de matematică: Dacă am cinci banane într-o mână și cinci pere în cealaltă, de ce nu am cumpărat o pungă?

Mai jos vă puteți bucura de o selecție de bancuri bonus pe care le-am pregătit pentru cititori. Spor la citit în continuare!

Domnul Dan

O tipă se decide să își ducă soțul într-un club de striptease pentru a-i sărbători ziua de naștere. La intrare, paznicul îi întâmpină:

– Ooo, domnul Dan! Ce mai faci? Poftiți, poftiți!

Soția, uimită îl întreabă dacă a mai fost acolo.

– A, nu. E din echipa mea de bowling.

Cum se așază la masă, vine o chelneriță și-i aduce direct un Budweiser. Soția devine foarte agitată:

– Cum de știa ce bere bei?

– Tipa face parte din liga de bowling feminin. Ne întâlnim mereu la club cu ele.

O stripteuză vine direct la masa lor și zice:

– Bună, Dănuț! Vrei dansul obișnuit?

Soția nervoasă își smulge geanta și iese val-vârtej afară. El fuge după ea și o prinde chiar când se urcă în taxi. Chiar înainte de a trânti ușa, urcă și el. Degeaba încearcă să îi explice cum probabil, l-a confundat stripteuza, că nevasta nu îl crede și continuă să vocifereze și să îl facă albie de porci. El se căznește din răsputeri să o convingă. Șoferul taxiului întoarce capul și zice:

– Bă, Dane, dar ce scorpie ai agățat în seara asta!

Dorința lui Bulă

Bulă și Bubulina au împlinit 30 de ani de căsnicie. În timpul petrecerii, apăru o zână, care le spuse că datorită faptului că s-au iubit aşa de mult, în toţi aceşti ani, le va îndeplini câte o dorinţă fiecăruia. Bubulina spuse:

– Am fost aşa de săraci în toţi aceşti ani şi nu am apucat să văd lumea. Mi-aş dori să călătorim în întreaga lume.

Zâna îşi undui mâna şi puf! Avea biletele în mână! Urmă rândul soțului. Bulă tăcu pentru un moment, după care spuse:

– Ei bine, mi-aş dori să fiu căsătorit cu o femeie cu 30 de ani mai tânără decât mine. Zâna îi îndeplini imediat dorința. Îşi undui mâna şi puf! Îl făcu de 90 de ani!

Recomandarea video

Urmărește Cancan.ro pe Google News
×