Acasă » Exclusiv » BOMBĂ pe scena mondenă a Capitalei! ”Prințesa ochelarilor” l-a părăsit pe ”Droopy”!

BOMBĂ pe scena mondenă a Capitalei! ”Prințesa ochelarilor” l-a părăsit pe ”Droopy”!

De: Cristian Blanuta 27/05/2025 | 23:40

”Droopy” și ”Prințesa ochelarilor” nu mai formează un cuplu! Relația, ca o telenovelă, care a ținut o bună perioadă de timp respirația consumatorilor de monden, părea că se prelinge, în sfârșit, pe făgașul normal, atunci când, la finalul lui 2023, cei doi se împăcau și-și făceau planuri mari. Doar că, la un an jumate distanță, Irina Cristescu și Ionuț Marinescu au luat-o, din nou, pe drumuri separate! Sursele CANCAN.RO spun că ruptura a survenit în urmă cu aproximativ două luni. Avem detaliile, în exclusivitate.

Ionuț Marinescu este, din nou, un bărbat liber. Iubita lui, Irina, cunoscută drept Prințesa ochelarilor, l-ar fi părăsit. Ce-o fi fost în cuibușorul de nebunii, doar ei știu, cert e că Droopy a acceptat situația și, de atunci, calcă mai rar pe meleaguri mioritice. A plecat, spun apropiații lui, prin țări străine, cu afaceri. Egipt, Portugalia și chiar India ar fi zonele lui de ”influență”, acolo unde ar fi petrecut ultimele trei săptămâni.

(CITEȘTE ȘI: ”Prințesa ochelarilor”, cerută de nevastă în hotelul tatălui ”Prințesicii Turbo”. Cu toate că a făcut o scamatorie de zeci de mii €, ”Droopy” și-a luat ”mat”!)

Ionuț Marinescu și Irina Cristescu se cunosc de mai bine de patru ani (Foto: arhiva personală)
Ionuț Marinescu și Irina Cristescu s-au despărțit în urmă cu două luni (Foto: arhiva personală)

Aceleași surse ne-au mai informat că, mai nou, Ionuț ar fi făcut o escală în Coreea de Sud, pentru o intervenție chirurgicală estetică la față. Se vorbește, însă, în același timp, de o operație de deviație de sept, pentru că ar avea unele probleme. Pe astea le vom desluși, sută la sută, când revine în țară! Până atunci, vă prezentăm doar informațiile parvenite din sursele CANCAN.RO, care adaugă, sută la sută de această dată, că între cei doi ceva se rupsese, iar cale de împăcare nu ar mai fi fost.

”Droopy” și ”Prințesa ochelarilor”, șase ani de telenovelă

Relația Irina Cristescu – Ionuț Marinescu s-a întins pe o perioadă de aproximativ șase ani și ceva, dar nu asta e picanteria. Fiecare dintre ani a fost la fel de zbuciumat și a ”donat” mondenului adevărate subiecte, spre deliciul cititorilor.

(NU RATA: “PRINȚESA OCHELARILOR” L-A AJUTAT PE FOSTUL SOȚ MILIONAR SĂ FACĂ ȘI MAI MULTĂ AVERE DIN ARTĂ. IRINA CRISTESCU: “DACĂ VREI SĂ FII CU MINE, ÎNVEȚI SĂ PICTEZI!”)

”Droopy” și moștenitoarea imperiului Opticris s-au întâlnit pentru prima dată într-un cerc de prieteni comuni și atunci s-a declanșat scânteia. S-au cuplat și au început ”joaca”. S-au despărțit, s-au împăcat și tot așa! Non stop! Doar că, la un moment dat, Irina Cristescu uluia showbizul: se anunța nunta cu blajinul Mănăilă, asta în ciuda faptului că Droopy ar fi încercat să o întoarcă din drum (Vezi AICI detaliile).

”Droopy” a fost părăsit, încă o dată, de ”Prințesa ochelarilor” (Foto: CANCAN.RO)

Doar că, la un an după evenimentul fastuos (Vezi AICI detaliile), Irina și ”blajinul” Mănăilă au divorțat. Iar moștenitoarea imperiului Opticris a revenit în… brațele lui Droopy. Dar telenovela a continuat la fel de zbuciumată: o nouă despărțire, așa cum anunțam în startul articolului!

Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la [email protected], să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.

Urmărește Cancan.ro pe Google News
×