Dueluri tari în Europa League »» Programul etapei a III-a din EL!

Autor:
Publicat: 25/10/2018 | 07:49
Dueluri tari în Europa League »» Programul etapei a III-a din EL!
După spectacolul total care a avut loc pe parcursul a două zile în Champions League, astăzi sunt programate duelurile din cea de-a treia etapă a fazei grupelor din Europa League.

În grupa B, RB Leipzig va primi vizita celor de la Celtic într-un meci deschis oricărui rezultat la fel ca și cel de la Lisabona din Grupa E dintre Sporting și Arsenal. Interesant se anunță a fi și duelul din Grupa F dintre AC Milan și Betis Sevilla, duel care va avea loc de la ora 19:55. O confruntare pe viață și pe moarte se anunță a fi și cea dintre Marseille și Lazio din Grupa H de la ora 22:00. De la aceeași oră, PAOK va primi pe teren propriu vizita celor de la MOL Vidi, iar o victorie în acest meci pentru echipa lui Răzvan Lucescu le-ar mări considerabil acestora șansa la un loc în primăvara europeană.

 

Programul etapei a III-a din Europa League: 

joi, 25 octombrie

Grupa A

ora 19:55 Zürich – Bayer Leverkusen

ora 19:55 AEK Larnaca – Ludogorets

 

Grupa B

ora 19:55 RB Salzburg – Rosenborg

ora 19:55 RB Leipzig – Celtic

 

Grupa C

ora 19:55 Zenit St. Petesburg – Bordeaux

ora 19:55 FC Copenhaga – Slavia Praga

 

Grupa D

ora 19:55 Anderlecht – Fenerbahçe

ora 19:55 Spartak Trnava – Dinamo Zagreb

 

Grupa E

ora 19:55 Qarabağ – Vorskla

ora 19:55 Sporting Lisabona – Arsenal Londra

 

Grupa F

ora 19:55 AC Milan – Betis Sevilla

ora 19:55 F91 Dudelange – Olympiakos Piraeus

 

Grupa G

ora 22:00 Rangers – Spartak Moscova

ora 22:00 Villarreal – Rapid Viena

 

Grupa H

ora 22:00 Eintracht Frankfurt – Apollon

ora 22:00 Marseille – Lazio

 

Grupa I    

ora 22:00 Sarpsborg 08 – Malmö FF

ora 22:00 Beşiktaş – Genk

 

Grupa J

ora 22:00 Standard Liège – Krasnodar

ora 22:00 Sevilla – Akhisarspor

 

Grupa K

ora 22:00 Jablonec – Astana

ora 22:00 Rennes – Dinamo Kiev

 

Grupa L

ora 22:00 Chelsea – BATE Borisov

ora 22:00 PAOK – MOL Vidi