Dueluri tari pentru calificarea în play-off-ul Europa League »» Programul complet al partidelor din turul III al EL!

Autor: Cristian P
Publicat: 15/08/2019 | 12:43

Numai puțin de 30 de partide vor avea loc, astăzi, în manșa secundă a turului III preliminar al acestei ediții a Europa League.

Manșa retur a programat marți și miercuri șase confruntări din această fază a competiției, iar în urma rezultatelor consemnate s-au calificat în play-off-ul Europa League, ultimul tur înaintea fazei grupelor, echipele Dudelange, Linfield, Slovan Bratislava, Legia Varșovia, Vitoria Guimaraes, Ararat-Armenia.

Astăzi, în scenă – în manșa retur – vor intra și reprezentantele României în Europa League, Universitatea Craiova, respectiv FCSB. Oltenii pornesc cu handicap în Grecia, în fața celor de la AEK Atena, după ce au cedat cu 2-0 duelul din tur, în timp ce FCSB începe de la 0-0 duelul din Cehia cu Mlada Boleslav.

Program  și rezultatele turului III preliminar al Europa League:

Marţi, 13 august:
Kalju – Dudelange 0-1 (în tur 1-3)

Linfield – Sutjeska 3-2 (2-1)

Dundalk – Slovan Bratislava 1-3 (0-1)

Miercuri, 14 august:

Atromitos – Legia 0-2 (0-0)

Guimaraes – Ventspils 6-0 (3-0)

Saburtalo Tbilisi – Ararat-Armenia 0-2 (2-1)

Joi, 15 august

ora 19.00: HJK – Riga (1-1)

ora 19.30: Dinamo Tbilisi – Feyenoord (0-4)

ora 19.45: Sp. Moscova – Thun (3-2)

ora 20.00: AIK Stockholm – S. Tiraspol (2-1)

ora 20:00 Apollon – Austria Viena (2-1)

ora 20:00 BATE – Sarajevo (2-1)

ora 20:00 Mlada Boleslav – FCSB (0-0)

ora 20:00 Soligorsk – Torino (0-5)

ora 20:00 Suduva – M. Tel Aviv (2-1)

ora 20:00 Yehuda – Neftci Baku (2-2)

ora 20:00 Yeni Malatyaspor – Partizan (1-3)

ora 20:00 Zorya – ŢSKA Sofia (1-1)

ora 20:00  Zrinjski – Malmo (0-3)

ora 20.30: H. Beer Sheva – Norrkoping (1-1)

ora 20:30 TNS – Ludogorets (0-5)

ora 20:30 Trabzonspor – Sparta Praga (2-2)

ora 21.00: AEK Atena – „U“ Craiova (2-0)

ora 21:00 Plzen – Antwerp (0-1)

ora 21:00 Valletta – Astana (1-5)

ora 21.30: Alkmaar – Mariupol (0-0)

ora 21:30 Aris – Molde (0-3)

ora 21:30 Frankfurt – Vaduz (5-0)

ora 21:30 Gent – AEK Larnaca (1-1)

ora 21:30  PSV – Haugesund (1-0)

ora 21:30 Strasbourg – Lok. Plovdiv (1-0)

ora 21.45: Aberdeen – Rijeka (0-2)

ora 21:45 Braga – Brondby (4-2)

ora 21:45 Rangers – Midtjylland (4-2)

ora 21:45  Wolves – Pyunik (4-0)

ora 22.00: Espanyol – Luzern (3-0)

 

Citește și...