Acasă » Știri » Iohannis a redat normalitatea în România. Rădăcinile Binomului au fost smulse!

Iohannis a redat normalitatea în România. Rădăcinile Binomului au fost smulse!

De: Cancan 09/07/2018 | 12:38
Iohannis a redat normalitatea în România. Rădăcinile Binomului au fost smulse!

Odată cu semnarea decretului privind revocarea Laurei Codruța Kovesi din fruntea DNA, starea de normalitate începe sa apară și în cadrul acestei instituții.

Se pare că președintele Klaus Iohannis a reușit să își păstreze promisiunile de a reda normalitatea în România, care a început prin trecerea în rezervă a celor care au pus bazele acestui sistem paralel.

A continuat prin desecretizarea tuturor protocoalelor de către E. Hellvig, fapt ce a condus la modernizarea SRI. Să sperăm că această stare de normalitate se va instala și va continua în cadrul instituțiilor statului român.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video