Acasă » Știri » Sport » Dinamo » Katsikas: „Batem şi pe urmă va fi totul foarte bine!”

Katsikas: „Batem şi pe urmă va fi totul foarte bine!”

De: Cancan 18/12/2017 | 08:00
Katsikas: „Batem şi pe urmă va fi totul foarte bine!”

Fundaşul central al formaţiei Dinamo Bucureşti, Giorgos Katsikas, a declarat într-o conferinţă de presă că ar fi minunat dacă formaţia sa ar termina anul cu o victorie.

Jucătorul grec crede că un succes pe „Dan Păltinişanu” contra formaţiei pregătite de Ionuţ Popa, ar face ca Dinamo să salveze acest an şi să asigure o iarnă cât de cât liniştită în Ştefan cel Mare. 

„Ar fi minunat dacă vom încheia anul cu o victorie. Este un meci important. Mai avem cinci şi este foarte important să îl câştigăm pe acesta şi să avem continuitate. Ne lipsesc patru jucători, poate va fi puţin mai dificil pentru că nu am jucat cu ceilalţi, dar suntem profesionişti şi trebuie să ne descurcăm. Cred că până la urmă va fi foarte bine. Joc fotbal la nivel profesionist de nouă ani, aproape zece. Acesta este cel mai productiv an pentru mine. Mă simt foarte bine de când am venit la Bucureşti, joc destul de bine, iar echipa câştigă puncte”, a declarat  Giorgos Katsikas.

Înaintea meciului din această seară, „câinii” sunt pe locul 7 în campionat cu 33 de puncte şi în cazul unui succes vor devansa FC Botoşani şi Astra, urmând a termina anul pe locul 5.

De partea cealaltă, ACS Poli Timişoara este pe locul 9 cu 25 de puncte, bănăţeni neavând nicio şansă la play-off.

Partida Dinamo- ACS Poli Timişoara, meci contând pentru etapa a XXII-a a Ligii I va avea loc astăzi de la ora 20:00, jocul urmând a fi transmis în direct de Digi Sport, Telekom Sport şi Look.

                                          

Cristi P.                 

                      

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video