Kira Hagi și alesul inimii ei, Thomas Ferfelis se căsătoresc duminică, 29 iunie. Nunta anului dintre fiica lui Gică Hagi și partenerul ei de viață a fost organizată în stil mediteranean, o tematică specială, de suflet, pentru miri, iar sosirea lor la Biserica Sfântul Visarion a fost una cu adevărat impresionantă! CANCAN.RO are toate detaliile, dar și primele imagini, de la fața locului! La petrecere sunt așteptate aproximativ 1000 de persoane, într-un cadru de basm, cu influențe elene, pe malul lacului Cernica.
UPDATE: Aproximativ 500 de invitați sunt așteptați la localul unde va avea loc marea petrecere, într-un decor de basm. Mai multe detalii și imagini în exclusivitate, aici.
UPDATE: Kira Hagi și Thomas Ferfelis sunt oficial soț și soție. Fiica lui Gică Hagi a respectat cu sfințenie o tradiție. Vezi aici despre ce este vorba.
UPDATE: Familia Hagi a ajuns la biserică. Gică Hagi și fiul său, Ianis, la braț cu soțiile, într-un tablou de familie perfect. Vezi aici imaginile în exclusivitate.
UPDATE: Socrii Kirei Hagi au sosit la Biserica Sfântul Visarion, în ținute de senzație, vizibil emoționați. Vezi aici detalii și imagini.
Kira Hagi și Thomas Ferfelis își unesc destinele într-un cadru de basm. Ceremonia religioasă are loc la Biserica Sfântul Visarion, acolo unde s-au făcut pregătiri temeinice. De altfel, și Ianis Hagi s-a căsătorit religios în urmă cu un an, la același locaș sfânt. Curtea și treptele Bisericii au fost decorate cu gypsophilia, lămâi, lavanda și măslini, pentru a reda o atmosferă similară cu cea de pe meleagurile grecești. Cuplul a sosit la ceremonie într-un Rolls Royce Phantom IV, o bijuterie pe patru roți, de colecție, care i-a aparținut Ducesei de Kent. Există doar patru exemplare în lume ale acestui automobil istoric și face parte din Țiriac Auto Collection.

Actrița și logodnicul ei grec s-au cunoscut de pe vremea când erau liceeni, însă la vremea aceea, nu s-a înfiripat nimic între ei. Destinul i-a adus din nou împreună după ce Kira s-a întors înapoi în țară din Statele Unite, pentru un rol într-un serial. Au trăit o poveste de dragoste superbă timp de câțiva ani, iar Thomas i-a adresat marea întrebare anul trecut, în timp ce se aflau în vacanță în Salonic.
Fericiții miri au sosit în bijuteria pe patru roți de colecție, care a atras toate privirile celor prezenți. Mirele a fost cel care a coborât prima dată din automobil. Thomas Ferfelis a ales să poarte în ziua cea mare un smoking clasic, format dintr-o pereche de pantaloni negri și un sacou alb. Apoi a coborât din mașină și Kira, într-o rochie de mireasă deosebită. Pentru biserică și petrecerea de după, Kira a ales o rochie Oscar de la Renta din colecția Bridal 2025, în valoare de 20.000 de euro, cu motive florale delicate, reflectând sensibilitatea ei artistică, un voal lung cu trenă și un buchet de mireasă simplu, dar de efect.
“Regele” și-a făcut apariția la biserică într-un costum bleumarin, impecabil și avea un trandafir roșu în piept. Nici Ianis Hagi nu a fost mai prejos, a ales un costum negru, croit perfect, iar soția lui a purtat o rochie într-o nuanță în tendințe vara aceasta – butter yellow, care îi venea perfect graviduței.
Invitați de seamă sunt așteptați de familia lui Gică Hagi la Cernica Events, acolo unde Thomas Ferfelis este manager. Tânărul în vârstă de 29 de ani deține împreună cu părinții lui și una dintre cele mai mari companii de distribuție de bunuri de larg consum din România.
Cine deţine informaţii despre acest subiect este rugat să ne scrie la [email protected], să ne sune la 0741 CANCAN (226.226) sau să ne scrie direct pe WhatsApp.