Acasă » Știri » Magda Vasiliu a făcut public mesajul unui preot trimis enoriașilor, după referendum: “Mi-e silă“

Magda Vasiliu a făcut public mesajul unui preot trimis enoriașilor, după referendum: “Mi-e silă“

De: Cancan 09/10/2018 | 09:33
Magda Vasiliu a făcut public mesajul unui preot trimis enoriașilor, după referendum: “Mi-e silă“

Faptul că referendumul nu a putut fi validat, unii preoți au fost dezamăgiți, dar și revoltați în aceeași măsură și au reacționat cam dur. Magda Vasiliu a făcut public mesajul unui preot din Italia trimis enoriașilor săi. Fosta prezentatoare tv a rămas fără cuvinte când a văzut gestul făcut de preot, argumentând faptul că el nu procedează conform legilor.

Mesaj trimis de un preot ortodox enorașilor din Italia. Mi-e silă. Cum adică nu-l mai spovedesc pe cel care n-a votat?!?!? Asta e biserică…. Să vă spun că am solicitat prin Luptă pentru viață ajutorul episcopiei noastre în Italia, pentru o familie de români cu copilul bolnav, care, în lipsa unor posibilități financiare, n-aveau unde sta? Erau în stradă, cu copilul bolnav, cu bagajele după ei… Mi-au spus că mă sună înapoi, că vor cauta o soluție…. Nu m-a sunat nimeni. Nici nu m-așteptăm s-o facă…„, a scris Magda Vasiliu pe pagina sa de Facebook.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video