Acasă » Vedete » Maradona, dus de urgență la spital, după meciul de ”infarct” cu Nigeria

Maradona, dus de urgență la spital, după meciul de ”infarct” cu Nigeria

De: Anca Toma 27/06/2018 | 15:03
Maradona, dus de urgență la spital, după meciul de ”infarct” cu Nigeria

Diego Maradona (57 de ani) a fost în centrul atenţiei la meciul Nigeria – Argentina 1-2, care a asigurat calificarea „Pumelor” în optimile de finală ale Campionatului Mondial din Rusia. „El Pibe d’Oro” a fost luat pe braţe şi dus de urgență la spital, la finalul meciului de la Sankt Petersburg, informează Mediafax. (Citește și: De ce se teme cel mai mult celebrul Maradona! Acum totul e clar)

Fostul fotbalist a fost unul dintre personajele principale ale serii în care Messi & Co. au reuşit, după un meci de infarct, să acceadă în fazele eliminatorii ale turneului final din Rusia. Maradona a fost surpins dormind în tribune după ce s-a bucurat la golul lui Messi, apoi arătând semne obscene spre teren după reuşita lui Rojo, cea care a pecetluit soarta calificării.

Se pare, totuşi, că finalul nu a fost unul fericit pentru Diego Maradona, în ciuda victoriei Argentinei. Sud-americanul a ajuns la spital. (Citește și: Uluitor! Maradona cere arestarea propriei sale fiice!)

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video