Acasă » Știri » Sport » SIMONA HALEP a ajuns, de urgenţă, la spital! Ce a păţit tenismena

SIMONA HALEP a ajuns, de urgenţă, la spital! Ce a păţit tenismena

De: Cancan 18/04/2016 | 14:41
SIMONA HALEP a ajuns, de urgenţă, la spital! Ce a păţit tenismena

Simona Halep a ajuns de urgenţă la spital, după ce a pierdut meciul cu Kerber, în FedCup, potrivit DolceSport.

Simona Halep s-a accidentat în timpul meciului, aşa că a mers la medic să se asigure că nu e nimic grav. „Încă mă mai doare, e o durere destul de mare. S-a umflat puţin, trebuie să mă recuperez şi să văd ce tratament trebuie făcut pentru picior”, a declarat Simona Halep.

Stere Halep, tatăl jucătoarei de tenis Simona Halep, a vorbit, duminică, despre înfrângerea cu Angelique Kerber de la Cupa Fed, scor 2-6, 2-6, şi a susţinut că românca n-a fost recuperată sută la sută din punct de vedere fizic.

Simona Halep (locul 6 în clasamentul mondial) a pierdut meciul cu Angelique Kerber (locul 3 WTA), scor 2-6, 2-6, în a treia partidă a confruntării dintre România şi Germania din barajul pentru menţinerea în Grupa Mondială din Cupa FED.

Înfrângerea survenită după doar o oră şi 7 minute de joc este pusă de tatăl Simonei pe seama faptului că Halep s-a resimţit după meciul-maraton cu Petkovic.

 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video