Acasă » Știri » Trafic rutier și feroviar oprit în Arad din cauza unui copac care a căzut

Trafic rutier și feroviar oprit în Arad din cauza unui copac care a căzut

De: Răzvan Scarlat 06/06/2019 | 08:11
Trafic rutier și feroviar oprit în Arad din cauza unui copac care a căzut

Un copac a căzut, joi dimineața, pe DN 7, între localitățile Bârzava și Conop, din județul Arad, blocând traficul rutier. Deoarece copacul a căzut și pe șinele de cale ferată, este blocată și circulația feroviară.

Potrivit Centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române, în judeţul Arad, circulaţia rutieră este oprită pe DN 7 Arad – Deva, la kilometrul 490, între localităţile Bârzava şi Conop, din cauza unui copac căzut.

Din același motiv, este întrerupt și traficul feroviar pe secția de cale ferată 200 Arad –Ilia, între stațiile Conop și Bârzava, la kilometrul feroviar 575+700.

În zonă, la ora transmiterii acestei știri se lucrează pentru îndepărtarea obstacolului și reluarea traficului rutier și feroviar.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video