Acasă » Știri » Un băieţel de 5 ani a traversat să-şi îmbrăţişeze tatăl şi a fost lovit mortal! Mărturia cutremurătoare a şoferului

Un băieţel de 5 ani a traversat să-şi îmbrăţişeze tatăl şi a fost lovit mortal! Mărturia cutremurătoare a şoferului

De: Cancan 16/12/2017 | 12:35
Un băieţel de 5 ani a traversat să-şi îmbrăţişeze tatăl şi a fost lovit mortal! Mărturia cutremurătoare a şoferului

Un copil de cinci ani a fost victima neatenţiei! El a traversat în fugă, dar a fost lovit de o maşină. În urma accidentului, băieţelul şi-a pierdut viaţa. 

Copilul s-a smuls din mâna mamei şi s-a îndreptat în fugă înspre tatăl său. O maşină l-a lovit în plin. Cei doi şi-au luat copilul în braţe şi au  pornit în grabă cu el spre spital. Din păcate, băiatul nu a mai putut fi salvat.

„După ce m-a depăşit o maşină, era acolo, la mijloc, între … cu maică-sa. A sărit în faţa maşinii mele! Maică-sa povestea cu un vecin aici. Era cu spatele către copil”, este declaraţia şoferului.

Micuţul l-ar fi zărit pe tatăl său pe partea cealaltă a şoselei. „Pur şi simplu a ţâşnit! Probabil a văzut maşina lui taică-su”, a mai spus şoferul.

„Păi nici n-am apucat să… Că eu am tras pe dreapta, ca să mă dau… şi l-a luat maică-sa, l-a suit în maşină la taică-su şi a plecat,” a mai declarat cel care l-a lovit pe băiat, potrivit observator.

Mariana Baciu, Ambulanţă Dej: „Ne-am întâlnit cu maşina părinţilor, cu copilul în braţe. Copilul era în stop cardio-respirator, inconştient, cu respiraţie absentă. Din păcate, nu s-a putut face nimic pentru copil, declarându-se decesul”.

Pe numele şoferului a fost deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video