Acasă » Știri » Vaslui: Copil de 11 ani în stare gravă după ce s-a electrocutat pe un stâlp de curent

Vaslui: Copil de 11 ani în stare gravă după ce s-a electrocutat pe un stâlp de curent

De: Răzvan Scarlat 24/09/2019 | 18:20
Vaslui: Copil de 11 ani în stare gravă după ce s-a electrocutat pe un stâlp de curent

Un copil de 11 ani din localitatea Negrești, județul Vaslui, este în stare gravă după ce s-a electrocutat, marți, pe un stâlp de curent, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Un echipaj de Terapie Intensivă SMURD intervine, marți, la Negrești, în județul Vaslui, unde un copil în vârstă de 11 ani este în stare gravă după ce s-ar fi electrocutat, pe un stâlp de curent.

Potrivit ISU Vaslui, băiatul este inconștient și i se fac manevre de resuscitare.

Am fost solicitați să intervenim în Negrești, la copil de 11 ani, electrocutat pe un stâlp. La locul intervenției au fost trimise un echipaj de prim ajutor și unul de Terapie intensivă Mobilă. Copilul este inconștient, în curs de resuscitare„, au declarat reprezentanții ISU Vaslui.

Potrivit unor surse, copilul s-ar fi urcat pe un stâlp de curent.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video