Acasă » Vedete » Vica Blochina, acuzații la adresa administrației blocului în care locuiește. Mai multe bunuri i-ar fi fost furate

Vica Blochina, acuzații la adresa administrației blocului în care locuiește. Mai multe bunuri i-ar fi fost furate

De: Ramona Tudor 11/10/2022 | 11:55
Vica Blochina, acuzații la adresa administrației blocului în care locuiește. Mai multe bunuri i-ar fi fost furate
Vica Blochina / (foto: Instagram)

Vica Blochina are parte, din nou, de probleme. Fosta balerină a fost jefuită și dă vina pe administrația locuinței că i-a furat mai multe bunuri din casă. Mai multe detalii, în articolul de mai jos.

Clipe grele pentru Vica Blochina. Fosta amantă a lui Victor Pițurcă are, iar, probleme cu Asociația de proprietari ai blocului în care locuiește, susținând că a fost jefuită de mai multe bunuri de valoare de către administratori. Chiar dacă nu a vrut să vorbească despre cele întâmplate, blondina se judecă și acum cu aceștia.  Deși, pe rețelele de socializare, Vica afișează, de cele mai multe ori, o imagine perfectă, cu o viață perfectă, în care, pare, nu-i lipsește nimic, însă, adevărul este că blonda are, în continuare, probleme cu banii.

Nu demult, Vica a fost și ea dată în judecată de către Asociația de proprietari , din cauza faptului că nu și-a achitat datoriile de întreținere la timp, cumulate în mii de lei. Vica are de plătit 2607,92 lei, reprezentând cota de întreținere, pentru perioada martie 2021- august 2021. Un nou dosar a fost deschis , de data aceasta pentru furt, iar reclamantă este Vica, potrivit SpyNews.

Vica Blochina a elucidat misterul relației pe care o are cu Bănel Nicoliță / (Sursa: Instagram)
Vica Blochina se află în plin proces cu administrația blocului în care locuiește / (Sursa: Instagram)

(CITEȘTE ȘI: Anda Adam o învață pe Vica Blochina să se lanseze în afaceri. „Eu am început cu un parfum, dar pune-te la treabă și tu”)

Vica Blochina, dată în judecată, de două ori, de către Asociația de Proprietari

Vica Blochina nu scapă deloc de probleme. Vedeta a  fost dată în judecată de două ori de Asociația de Proprietari a blocului în care locuiește, după ce nu și-a plătit timp de câteva luni bune, cheltuielile la întreținere.

„Admite cererea de chemare în judecată având ca obiect pretenţii. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 2607,92 lei reprezentând cote de întreţinere aferente perioadei martie 2021 – august 2021, a sumei de 530,10 lei fond de reparaţii aferent perioadei martie 2021 – august 2021, a sumei de 207,38 lei reprezentând penalităţi de întârziere aferente obligaţiilor de plată restante, neachitate, din perioada martie 2021 – august 2021, precum şi a sumei de 2841,76 lei reprezentând penalităţi de întârziere aferente obligaţiilor de plată restante, neachitate, din perioada august 2019 – februarie 2021. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1000 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând onorariu avocat”, se arată în dosarul deschis pe numele ei.

 

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video