Acasă » Știri » VIDEO. Doi bărbați, traficanți de droguri, au fost prinși la intrarea în mall-ul din Bacău

VIDEO. Doi bărbați, traficanți de droguri, au fost prinși la intrarea în mall-ul din Bacău

De: Alina Nistor 27/10/2020 | 16:26

Polițiștii de la Crimă Organizată i-au prins pe cei doi traficanți de droguri la intrarea în mall. Totul s-a întâmplat în câteva secunde fără ca traficanții să știe că sunt urmărți de polițiștii de la DIICOT, care i-au pus la pământ, iar alți polițiști mascați au apărut în zonă pentru a ajuta la imobilizarea infractorilor.

Potrivit procurorilor DIICOT, cei doi traficanți au fost prinși în flagrant după ce aceștia au comercializat cantitatea de aproximativ 100 de grame de cocaină, în schimbul sumei de 5.000 de euro.

Pe parcursul investigației, au mai fost ridicate aproximativ aproximativ 17 grame de cocaină, două telefoane mobile, doua cartele SIM și un autoturism. La data de 25.10.2020, Tribunalul București a decis arestarea preventivă a celor doi inculpați, pentru o perioadă de 30 de zile.

În cauză s-a reținut faptul că cei doi inculpați au desfășurat activități de trafic de droguri de mare risc pe raza municipiului Bacău.

„Facem precizarea că pe întreg parcursul procesului penal, suspecții și inculpații beneficiază de drepturile și garanțiile procesuale prevăzute de Codul de procedură penală, precum și de prezumția de nevinovăție”, precizează comunicatul DIICOT.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video