VIDEO O adolescenta de 16 ani din Marea Britanie doarme 13 zile fara in continuu

Știri

Louisa Ball are o boala denumita de publicul larg „sindromul frumoasei adormite”. Totul a inceput cu doi ani in urma, dupa ce britanica de 16 ani a suferit o raceala. Era stoarsa de puteri si avea nevoie de foarte mult somn. Desi boala a trecut, simptomele sale au ramas.

Cea mai lunga perioada de somn a fost de 13 zile, timp in care a dormit incontinuu pana la 22 de ore in fiecare zi.

In perioadele de somnolenta, Louisa nu vrea decat sa fie lasata in pace si le face viata extrem de grea parintilor care incearca sa o trezeasca.

Medicii spun ca sindromul dureaza, de obicei, intre 8 si 12 ani dar nu pot face nimic pentru a-i imbunatati viata din moment ce nu exista, inca, un leac.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video