Acasă » Știri » Știri externe » Viol cu „permisiunea” victimei! Drogul care te te face sa devii o „papusa umana”

Viol cu „permisiunea” victimei! Drogul care te te face sa devii o „papusa umana”

De: Cancan 09/05/2011 | 00:00
Viol cu permisiunea victimei! Drogul care te te face sa devii o papusa umana

Drogul burundanga are efecte nebanuite asupra organismului, provocand confuzie si amnezie.

Burundanga este un component al plantei Brugmansia, care creste in zonele subtropicale din America de Sud. Planta contine o substanta chimica foarte toxica, care poate fi letala.

„Cele mai comune simptome sunt confuzia si amnezia. Victimele sunt dezorientate si sedate, asa ca pot fi jefuite cu usurinta”, a explicat Juliana Gomez, psihiatrul columbian care se ocupa de tratarea persoanelor drogate cu burundanga.

In urma unui studiu a iesit la iveala ca 70% dintre persoanele care au ajuns la spitalele din Columbia, deoarece consumasera burundanga, fusesera jefuite, iar 3% dintre ele au fost abuzate sexual. Victimele devin „papusi umane”, usor de manipulat de catre raufacatori.

Recomandarea video

Urmărește Cancan.ro pe Google News
×