Bianca Dan (32) și Marian Grozavu (37) sunt din nou în centrul atenției. Cuplul a captat atenția telespectatorilor încă din primul episod din acest sezon de la Insula iubirii și nu este de mirare. Cei doi sunt protagoniștii unor întâmplări de-a râsu-plânsu. S-a aflat motivul pentru care concurenta nu îl lasă pe ”domnu` Marian” să bea alcool.
Bianca și Marian formează un cuplu de 3 ani, ani în care au trecut prin tot felul de peripeții. Pe lângă momentele frumoase din relația lor de iubire, cei doi au trecut prin câteva episoade de ”foc”. Infidelitatea și probleme din cuplu și-au pus amprenat asupra concurentei. Bărbatul a reușit să semene teroare și groază, în special în momentele în care consuma alcool.
Deși acum au mărturisit că se înțeleg foarte bine, având în vedere trecutul lor zbuciumat, Bianca și Marian au venit pe insula din Thailanda să își testeze relația, să reapindă flacăra iubirii dintre ei și să își dovedească faptul că pot avea încredere deplină unul în celălalt.
Cei doi s-au cunoscut într-un club, pe vremea când Marian era însurat cu o altă femeie. După 6 luni petrecute între ”mama la copii” și pofta inimii, timp în care i-a ascuns Biancăi faptul că este este un bărbat luat, concurentul a divorțat și a rămas alături de actuala lui iubită.
„Am trecut peste niște chestii. A fost infidel tuturor părților implicare. Când ne-am cunoscut el era căsătorit. La șase luni după a divorțat. În timp ce era cu mine era și ea în România. Să vă explic, eu îl lăsam într-o locație unde credeam că locuiește, dar el lua taxiul de acolo și se ducea în locația unde stătea cu soția”, a spus tânăra.
Odată ajunși în Thailanda, Bianca a fost extrem de sinceră și a vorbit liber despre cele mai tensionate din relația cu iubitul ei. Deși au trecut trei ani de la momentele tumultuoase de la începutul relației, Bianca își aduce aminte și acum de un moment care a marcat-o. Într-unul dintre episoadele în care nervii erau întinși la maximum, amețit de aburii alcoolului, Marian s-a enervat, a luat o foarfecă și a început să o amenințe pe iubita sa că îi va tăia toate obiectele vestimentare.
„Certuri, contraziceri, mi-a zis să-mi fac bagajele și să plec. Mă duceam la sora mea, mă chinuiam mereu și așteptam să mă caute. După ce termina programul de muncă, el se retrăgea la o terasă unde consuma alcool. (…) A vrut să-mi taie hainele. A zis așa: „Eu ți le-am luat, eu ți le tai”, a mai zis Bianca.