Acasă » Știri » Gabriela Cristea a făcut anunțul wow, în timp ce Tavi Clonda e plecat la Tempting Fortune: „Mă gândeam de un an la ruptura asta”

Gabriela Cristea a făcut anunțul wow, în timp ce Tavi Clonda e plecat la Tempting Fortune: „Mă gândeam de un an la ruptura asta”

De: Denisa Iordache 24/05/2025 | 09:42
Gabriela Cristea a făcut anunțul wow, în timp ce Tavi Clonda e plecat la Tempting Fortune: Mă gândeam de un an la ruptura asta
Tavi Clonda și Gabriela Cristea/ Sursa foto: Instagram

Gabriela Cristea a spus lucrurilor pe nume chiar în timp ce soțul ei, Tavi Clonda, se află izolat într-un reality-show. Vedeta a vorbit deschis despre decizia radicală care i-a schimbat complet viața și despre ruptura care mocnea de mai bine de un an. Iată despre ce este vorba!

În timp ce Tavi luptă în sălbăticie, în Tempting Fortune, noul format de la Kanal D, Gabriela Cristea a vorbit despre provocările prin care a trecut familia sa și despre „ruptura” care a șocat pe toată lumea: renunțarea la televiziune.

CITEȘTE ȘI: Gabriela Cristea a ”comis-o” grav! Jumătatea lui Tavi Clonda se scaldă în ape tulburi: câți bani s-au dus pe apa sâmbetei!

Gabriela Cristea, despre ruptura de televiziune

Gabriela Cristea a șocat publicul când a renunțat brusc la una dintre cele mai urmărite emisiuni TV, însă totul a fost gândit din timp. Vedeta a scos la iveală motivul real din spatele deciziei de a spune adio micului ecran. Aceasta a recunoscut că a analizat în detaliu totul: cariera, banii, timpul pentru familie. A cântărit și a decis că fetele ei sunt prioritatea absolută.

„Mă gândeam deja de un an de zile la ruptura asta. Să știi că nu-mi e și n-o să-mi fie niciodată dor de nimic care m-ar putea ține departe de fetele mele”, a spus Gabriela Cristea în emisiunea Wownews.

Departe de luminile reflectoarelor, Gabriela și-a reconstruit viața pas cu pas, însă nu s-a lăsat deloc pe tânjeală. Vedeta a subliniat că zilele ei sunt organizate „la virgulă”, cât timp fetele sunt la școală.

„Nu muncesc mai puțin! (…) Că lumea poate zice: gata, s-a relaxat, stă acasă, se duce la SPA. Nu, stau acasă foarte puțin”, a explicat ea.

Cât despre Tavi, aflat în plină provocare la „Tempting Fortune”, Gabriela Cristea a făcut o declarație savuroasă care a stârnit râsete și curiozitate:

„Eu gătesc prea bine ca Tavi să se lase ispitit de alte lucruri… Eu cred că o să se lase ispitit, dacă mă întrebi pe mine, nu că n-aș avea încredere în el, dar până la urmă viața e făcută să fie trăită”, a spus vedeta cu umor.

Chiar dacă viața lor pare acum împărțită între două lumi, una în jungla reality-show-ului, alta în agitația unei mame full-time, Gabriela Cristea pare mai hotărâtă ca niciodată să-și urmeze instinctul. Iar dacă unii s-au grăbit să o judece pentru că a părăsit televiziunea, alții o susțin necondiționat pentru curajul de a-și pune familia pe primul loc.

CITEȘTE ȘI: Gabriela Cristea a luat țeapă cu milionarul Clonda! Riscă să-și piardă toți banii! Trădare în familie?!

Urmărește Cancan.ro pe Google News
×