Acasă » Știri » Ultima oră! Robert Negoiță a fost diagnosticat cu COVID-19. Cum se simte primarul Sectorului 3

Ultima oră! Robert Negoiță a fost diagnosticat cu COVID-19. Cum se simte primarul Sectorului 3

De: Elena Nica 26/08/2020 | 15:07
Ultima oră! Robert Negoiță a fost diagnosticat cu COVID-19. Cum se simte primarul Sectorului 3

Robert Negoiță, primarul Sectorului 3 al Capitalei, a anunțat pe Facebook că a fost diagnosticat pozitiv cu virusul SARS-CoV-2.

Primarul, care s-a înscris pentru un nou mandat al Sectorului 3, a mărturisit peFacebook care este starea sa de sănătate.

„Nu am avut nicio problemă specială de sănătate, vreun simptom specific, până aseară, când am început să mă simt rău. O durere de cap ce nu a cedat pe parcursul nopții și o stare generală de slăbiciune și moleșeală. Dat fiind că starea de rău a continuat, dimineață, m-am prezentat pentru a fi testat. Din păcate, rezultatul este pozitiv. Am primit tratament pe care îl voi urma, bineînțeles. Mă simt mai bine, durerea de cap este tot mai scăzută, dar, desigur, trebuie să fiu atent și în zilele următoare.

Vă doresc tuturor multă sănătate, în primul și în primul rând!”, a scris Negoiță pe Facebook.

Mai mult, el i-a îndemnat pe cei cu care a interacționat în ultimele zile să fie atenți la eventuale simptome de boală și să se testeze dacă au suspiciuni că ar putea fi infectați cu noul coronavirus.

Negoiță candidează pentru un nou mandat la primăria sectorului 3, în Alianţa București 2020, cu partidul fondat de Victor Ponta, Pro România.

Participă la conversație!

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video