Biletul zilei: Câştiguri pe linie în ultimele 3 zile! Aici este varianta de duminică »

Construim zilnic pentru profit şi ne atingem profesionist ţintele fixate! Ieri, pentru a 3-a zi consecutivă, biletul propus a fost ”verde”!  Am mizat pe cel puţin o repriză câştigată de Sampdoria, acasă cu Croton, meci în care genovezii s-au impus cu 5-0. Am avut în vedere şi maximum 3 goluri înscrise în Amiens – Bordeaux şi Huddersfield – Manchester United. Partida din prima ligă franceză a fost câştigat de gazde cu 1-0, în timp ce confruntarea din Premier League a consemnat în final pe tabelă exact 3 goluri. Surprinzător, două au fost în contul gazdelor!

Campioana învinge liderul şi relansează Liga I

Campioana en-titre a României, Viitorul s-a impus într-un meci jucat la Ovidiu în runda a XV-a, la limită cu 1-0 (1-0), în faţa liderului la zi din Liga I, CFR Cluj. Unicul gol al partidei a fost marcat de brazilianul Eric de Oliveira cu o superbă execuţie dintr-o lovitură liberă de la 18 metri cu un minut înainte de fluierul final al primei reprize.

Fără victorie în retur, Petrescu anunţă: „Obiectivul este accederea în play-off!”

Dan Petrescu, antrenorul principal al CFR Cluj, a digerat cu greu eşecul de la Ovidiu în faţa campioanei Viitorul, pregătită de prietenul său Gică Hagi. „Bursucul” nu şi-a ascuns dezamăgirea faţă de rezultat şi de jocul prestat de elevii săi şi a spus că diferenţa în acest meci a fost făcută de un jucător de calibrul lui Eric pe care CFR-ul nu-l are.